RE/MAX One Tábor

Chcete úspěšně prodat nemovitost?
Nepodceňte přípravu!

Základem každého úspěšného prodeje nemovitosti je její důkladná příprava. Její úlohou je upoutání pozornosti kupujícího, zvýšení atraktivity mezi ostatními nabídkami a především maximalizace šance na rychlý prodej.

Přestože se může prodej nemovitosti na první pohled zdát jako velmi jednoduchá věc, opak je pravdou. Při úspěšném prodeji je potřebné projít mnoha úskalími a jedním z nich je často opomíjená příprava nemovitosti. První dojem totiž uděláte jen jednou a právě tento okamžik často rozhodne o úspěšnosti prodeje. Přestože každá nemovitost má svůj potenciál, pokud je správně připravená k prodeji, může dojít ke zvýšení její prodejní hodnoty klidně o 15 %.

Chcete úspěšně prodat nemovitost - článek od Remax One Tábor

Odstraňte zbytečnosti

Prvním úkolem by mělo být odstranění nepotřebného nábytku a doplňků, které vytvářejí pocit přeplněné místnosti. Prostor se ihned optický zvětší a prosvětlí, což mu dodá příjemnou atmosféru. Další krok, který by měl následovat, je zbavení se osobních věcí jako jsou fotografie, upomínkové předměty z cest, plakáty na zdech, dětské nálepky na skříních, magnetky na lednici a tak podobně. Všechny tyto drobnosti vytvářejí dojem „cizího domova“, ale vy chcete, aby se u vás potenciální kupec hned cítil jako “ve svém“.

Opravte potřebné

Pokuste se vcítit do kupujícího, projděte se po bytě jako potenciální zájemce a kriticky zhodnoťte jeho stav. Uvidíte, že teprve teď objevíte drobné vady jako jsou šmouhy na zdech, poškrábaná futra dveří, fleky na kobercích, uražené rohy stěn a další nedostatky, které byly doposud zakryté nábytkem a nebo na které jste si už časem zvykli. V tuto chvíli je potřeba vyhodnotit náročnost oprav a pokud se bude jednat o přijatelné investice, vyplatí se je opravit. Zabráníte tak zbytečně špatnému dojmu a odrazení případných zájemců.

Využijte home staging

Přípravou nemovitosti k prodeji se zabývá specializovaná služba home staging, kterou nabízí i realitní kancelář RE/MAX. Pomocí jednotlivých opatření pomohou vaše bydlení upravit tak, aby se v něm potenciální zájemce cítil co nejlépe. Mnohdy stačí jen naprosto drobné zásahy do interiéru, v jiných případech je ale nutný větší zásah. „Majitelův osobní vkus je v době prodeje spíše na škodu. Z bytu se stává produkt, který se musí líbit všem,“ vysvětluje Jan Zachystal z RE/MAX Alfa. Home staging dokáže vaše bydlení připravit pro nabídku, ale zároveň prokazatelně zrychluje dobu prodeje nemovitosti a zvyšuje její tržní cenu. 

Profesionální prezentace nesmí chybět

Celý tento proces přípravy nemovitosti na prodej by měl být zakončen profesionálním focením a pořízením video prohlídky. Přestože má dnes každý v telefonu fotoaparát, je vhodné i tuto fázi nechat na profesionálech. Ti díky kvalitní technice, znalosti oboru, citu pro ten správný úhel záběru a světla, zajistí vysoce kvalitní prezentaci vaší nemovitosti. Právě ta bude tím prvním, co potenciální kupec uvidí a na základě čeho se rozhodne, zda vůbec dojde k osobní prohlídce a úspěšnému prodeji.

Přitom homestaging je jen jednou z mnoha aktivit, které musí profesionální makléř podstoupit, aby prodal vaši nemovitost za tu nejlepší cenu. Kromě toho, že makléř připraví nemovitost, zajistí profesionální přípravu, focení, video z dronu, 3D prohlídku nemovitosti, tak také za vás řeší veškeré prohlídky, vyjednává a řeší právní úkony spojené s prodejem.

Pokud se chcete poradit o případném prodeji vaší nemovitosti a chcete za ni získat tu nejvyšší možnou cenu, neváhejte se na nás obrátit. Naši profesionální makléři jsou vám k dispozici.

Zastavte se za námi na kávu, nebo nám napište váš dotaz na: petra.kabesova@re-max.cz.

  

Kancelář RE/MAX One

Pražská 223
Tábor
390 01

Telefon

+420 739 500 510

E-mail
Identifikační údaje

IČ: 26108372
DIČ: CZ26108372

Kancelář RE/MAX One

Pražská 223
Tábor
390 01

Telefon

+420 739 500 510

E-mail
Identifikační údaje

IČ: 26108372
DIČ: CZ26108372

  

Napište nám
close slider