RE/MAX One Tábor

Odklad daňového přiznání

Daňové přiznání z nemovitých věcí můžete letos podat až do 1. dubna

Ministerstvo financí prodloužilo termín, do kdy je nutné podat daňové přiznání z nemovitých věcí. Termín se posunul pro všechny daňové subjekty z 1. února na 1. dubna 2021. Splatnost daně z nemovitých věcí je standardně až 1. června.

Termín pro daň z nemovitostí se posunul kvůli probíhající epidemii koronaviru. Ministerstvo tím chce ulevit provozu na finančních úřadech. Už si tak nemusíte lámat hlavu s tím, zda přiznání stihnete během omezených úředních hodin dořešit. Jedinou výjimkou, kdy pro vás prodloužení neplatí a musíte tak podat daňové přiznání do 1. února, je případ, kdy máte nemovitou věc ve spoluvlastnictví a chcete si přiznat nemovitou věc ve výši svého spoluvlastnického podílu. Pokud ovšem za vás bude vyřizovat daňové přiznání společný zástupce, tak jej může bez sankce podat až do 1. dubna letošního roku.

Odklad daňového přiznání v článku od Remax One Tábor

Kdo musí podat přiznání?

Daňové přiznání z nemovitých věcí nemusí podávat každý vlastník nemovitosti, ale pouze někteří. Povinnost přiznat se k dani vzniká těm, kteří v roce 2020 nabyli pozemek, stavbu, byt nebo nebytovou jednotku. Stejně těm, kteří zaevidovali krajinný prvek na svém pozemku.

Podat přiznání musíte ale i v případě, že došlo oproti předchozímu období k nějaké změně okolností, které jsou určující pro stanovení daně. Mezi tyto okolnosti patří například provedení přístavby nebo nástavby, změna výměry či navýšení počtu podlaží. Kromě toho se vás daňové přiznání týká i tehdy, když začnete nemovitost využívat k podnikání nebo jste teprve provedli kolaudaci.

Pokud nemovitost darujete nebo prodáte, tak musíte tento fakt oznámit do konce ledna finančnímu úřadu. Konkrétní formulář byste hledali marně, stačí na úřad zaslat pouze dopis.

Podat daňové přiznání je jedna věc, nesmíte ale zapomenout také na zaplacení daně. V případě, že je daňová povinnost vyšší než 5 tisíc korun, tak můžete platbu rozdělit na dvě části. První termín má splatnost 1. června, druhý potom 30. prosince. 

Pokud se chcete poradit o případném prodeji vaší nemovitosti a chcete za ni získat tu nejvyšší možnou cenu, neváhejte se na nás obrátit. Naši profesionální makléři jsou vám k dispozici.

Zastavte se za námi na kávu, nebo nám napište váš dotaz na: petra.kabesova@re-max.cz.

  

Kancelář RE/MAX One

Pražská 223
Tábor
390 01

Telefon

+420 739 500 510

E-mail
Identifikační údaje

IČ: 26108372
DIČ: CZ26108372

Kancelář RE/MAX One

Pražská 223
Tábor
390 01

Telefon

+420 739 500 510

E-mail
Identifikační údaje

IČ: 26108372
DIČ: CZ26108372

  

Napište nám
close slider